ВидеоДва гола на Шиков за победа на Волин

 

 

Одкако во минатото коло се најде во идеалниот тим, во последниот меч за својот нов тим, македонскиот репрезентативец, кавадарчанецот Ванче Шиков ги постигна и првите два погодоци во дресот на украински Волин.

Повеќе...
 
Бубо Каров - Марика мома убава

 

 

 

 

Освен што знае да не насмее до солзи, нашиот сограѓанин Бубо Каров алијас Цацко на многу пати знаел да не развесели, но и да не расплаче со својата песна.

Повеќе...
 
«ПочетокПред2122СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov