Хумор

Куќна помошничка

Куќната помошничка барала покачување на платата. Трпана се налутила и ја прашала:
- Добро, кажи ми причина зошто мислиш дека заслужуваш покачување?
- Не е една, него три причини.
- Добро, слушам.
- Прво, барам покачување затоа што подобро пеглам од вас.
... - Кој вика тоа?
- Па, вашиот маж, Трпе.
- Добро, друга причина.
- Подобро готвам од вас!
- Немој да ми кажеш дека Трпе го кажал ова?
- Токму така.
- Добро, а која е третата причина?
- Трета причина е што сум подобра љубовница од вас!
Трпана зацрвенета и вика:
- Немој да ми кажеш дека повторно ова го кажал Трпе?!
- Не госпоѓо, ова го вика вашиот градинар.
На ова Трпана враќа:
- Колку сакаш да ти се покачи платата?

 
Екстази

Седат две жаби на барски цвет. Едната одеднаш скокнува во вода и почнува да се врти, салто напред, назад и така неколку минути... Вракајќи се назад на барскиот цвет, жабата која тоа го гледала извикува:

Повеќе...
 
Доцнење

Таткото и ќерката се договориле таа да си доаѓа во 12 часот. И се било во ред девојчето секогаш си доаѓала точно на време. Но една вечер мине 12, ама неа ја нема. Таткото почнал да збеснува.

Повеќе...
 
Петли

Си бил еден стар петел и не можел повеќе да ги „работи“ кокошките. Видел, не видел, стопанот решил да купи нов за да му се размножуваат кокошките.

Повеќе...
 
Мотор

Плавуша полагала за возачка, па ја прашале:

Повеќе...
 
Повеќе Артикли...
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov