Хумор

Мерка

Влегува директорот кај секретарката во канцеларија и гледа една длабока рецка блиску до ивицата на нејзиното биро.

Повеќе...
 
Разлика

Го прашува малото циганче татко си:

Повеќе...
 
Нос

Некој господин редовно одел во истиот хотел со пет ѕвезди и секогаш го служел истиот келнер. Келнерот како и секогаш среден со крпа на раката го послужува:

Повеќе...
 
Жаби

Седат две жаби на барски цвет. Едната одеднаш скокнува во вода и почнува да се врти, салто напред, назад и така неколку минути... Враќајќи се назад на барскиот цвет, жабата која тоа го гледала извикува:

Повеќе...
 
Снаодливост

Седи дедо во автобус, а до него атрактивна плавуша.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov