Хумор

Бернардинец

 

 

 

Заглавуваат двајца французи во лавина.По неколку саати еве го бернардинецот со буренцето коњак околу вратот.

-Еве го најдобриот пријател на човекот-се израдува првиот.

-Да, и види колкаво куче го носи - рекол вториот

 

 
Лезбејска песна

 

Што пејат лезбејки после секс?
- „Све је исто, само њега нема“

 


 

 
Равенка

Вечерно училиште. Час по математика. Учителот пишува равенка на таблата: Х+2=8, потоа им се обраќа на учениците:

Повеќе...
 
Талент

Мујо му вели на Хасо:
- Хасо кога бев мал имав талент да станам ватерполист.
- Епа зошто не си станал ватерполист?

Повеќе...
 
Полагање

Полагаат двајца колеги и првиот влегува одговара на двете прашања
и третото професорот го прашува:
- Дали колега забележувате нешто необично кај мене?
Студентот му одговара:

Повеќе...
 
«ПочетокПред61СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov