Хумор

Храброст

Храбар

Кога ќе се вратиш дома пијан и жена ти е во кревет, а не спие, ти ќе земеш стол и ќе седнеш пред неа?
- Што правиш? - те прашува, а ти и одговараш: - Сакам да седам во прв ред кога ќе почне циркусот!


Похрабар
Кога ќе дојдеш дома и ја глеаш жена ти со метла и ти ја прашуваш:
- Чистиш или се спремаш негде да одлеташ?

 

Најхрабар
Идеш дома мртов пијан со шминка на кошулата. Ја маваш жена ти по газ и и викаш:
- Ти си следна!

 
Пријава

Ѕвони телефон пред полноќ во полициска станица, а возбуден женски глас јавува: -Тукушто во мојот стан влезе голем, влакнест провалник, маж... па, ве молам да дојдете да го фатите... утре изутрина, да речеме околу девет.

 
Брм...брм

Го прашува Ана својт дечко Влатко:

Повеќе...
 
Свечено и религиозно

Студент се враќа од испит и татко му го прашува како си поминал.

Повеќе...
 
Петли

Си бил еден стар петел и не можел повеќе да ги „работи“ кокошките. Видел, не видел, стопанот решил да купи нов за да му се размножуваат кокошките.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov