Хумор

Студент

Студент му се јавува на професор во 2:43 минути после полноќ.

Повеќе...
 
Жаби

Седат две жаби на барски цвет. Едната одеднаш скокнува во вода и почнува да се врти, салто напред, назад и така неколку минути... Враќајќи се назад на барскиот цвет, жабата која тоа го гледала извикува:

Повеќе...
 
Адреса

Рипнал волкот од грмушката, ја фанал црвенкапа за вратчето, и и рекол: -Кажуј адресата на баба ти или готова си!!! Црвенкапа: - Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

 
Совет

Згодна студентка никако да положи испит, па професорот ја прекорува. Меѓутоа свесна за својата убавина и шарм, таа му вели:

Повеќе...
 
Султан

Султанот си доаѓа дома, а 33-те негови жени го чекаат наредени една до друга. Се наведнал султанот и и шепнал на првата:

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov