Хумор

Бром

Разговараат двајца старци од по 80 години.

Повеќе...
 
Доказ

Наставникот му вели на Столе: „Кажи ми три докази дека земјата е топчеста!“

Повеќе...
 
Кој е луд?

Некоја професорка сакала да се пошали со своите ученици и затоа им рекла:

Повеќе...
 
Куче

Влегува човек со куче во кафич, седнува на шанк и порачува две чаши виски. Му ги дава шанкерот чашите и овие двајцата ги испиваат. Некоја девојка во кафичот зачудена се приближува до човекот и го прашува:

Повеќе...
 
Вечер

Оди еден маж на трафика и и вика на продавачката:

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov