Свет - www.kavadar4e.com

Лејди Гага ќе пее во чест на Дејвид Боуви PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 04 Февруари 2016 18:27   

 

Поп-ѕвездата Лејди Гага ќе одржи специјален настап на претстојните награди „Греми“ во чест на неодамна починатата музичка легенда Дејвид Боуви.

Повеќе...
 
Ролинг Стоунс се враќаат во студио PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 22 Септември 2015 08:42   

 

Кит Ричардс, гитаристот на легендарните The Roling Stones, изјави во интервју за американско радио дека бендот има „дефинитивни планови“ за снимање нов албум, а истото го потврди и во разговорот за магазинот Rolling Stone.

Повеќе...
 
Објавен трејлерот за 24тиот филм за Џемс Бонд PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 22 Јули 2015 13:42   

 

Откако пред неколку месеци го видовме тизерот, сега веќе ни е достапен и трејлерот, а од него може да се заклучи дека 24. продолжение на филмот за Бонд ќе биде многу забавен.

Повеќе...
 
Лејди Гага добива место во Холот на славните PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 26 Април 2015 19:55   

 

Лејди Гага е добитничка на наградата „Иконa“ за најдобар композитор во последната деценија со што го потврдува својот музички статус во композиторскиот Хол на славните.

Повеќе...
 
Роби Вилијамс на 17 јуни во Белград PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 23 Март 2015 00:41   

 

Роби Вилијамс за прв пат ќе настапи во Србија на 17 јуни, дознава српски „Блиц“, додавајќи дека концертот во Белград ќе се одржи во организација на фестивалот „Егзит“, во рамките на турнејата „Let Me Entertain You“.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov