Вести Македонија - www.kavadar4e.com

Од 11 до 15 мај, петто издание на „Spring Wine Festival“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 05 Мај 2016 20:34   

 

Од 11 до 15 мај, веќе традиционално, по петти пат на паркингот на Веро Центар ќе се одржи ексклузивниот пролетен вински фестивал – „Spring Wine Festival“.

Повеќе...
 
Кавадарци домаќин на фановите на Баерн Минхен од цела Македонија PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 27 Април 2016 11:08   

 

Полуфиналниот натпревар од Лигата на шампионите помеѓу Атлетико Мадрид и Баерн Минхен ќе ги обедини фановите на баварскиот клуб од цела Македонија кои заеднички ќе го проследат натпреварот и ќе му дадат поддршка на својот омилен клуб.

Повеќе...
 
Од недела започнува летното сметање на времето PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 22 Март 2016 14:36   

 

Од недела наутро, и официјално започнува летното сметање на времето.

Повеќе...
 
Инспирацијата за славното „македонско девојче“ наполни 50 години PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 04 Февруари 2016 18:24   

 

Македонското девојче по кое е настаната познатата истоимена песна на Јонче Христовски денеска слави 50 години. На јубилејниот роденден на македонското девојче - Невенче, нејзиниот сопруг, Зоран Росоманов направи реиздание на песната изведена во несекојдневен стил.

Повеќе...
 
Предновогодишен концерт на Нокаут во „Борис Трајковски“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 26 Ноември 2015 15:55   

 

По големите концерти во декември 2011 во „Метрополис арена“ и ланскиот декември во Универзалната сала, „Нокаут“ годинава ќе ја полнат спортската сала „Борис Трајковски“.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov