Вести Македонија - www.kavadar4e.com

Дел од концертите од „Охридско лето“ во живо на интернет PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 28 Јули 2014 23:55   

 

Дел од настаните на годинешново издание на програмата на реномираниот фестивал Охридско лето ќе бидат пренесувани во живо, а сите љубители на музичката уметност кои нема да бидат во можност да присуствуваат во Охрид во црквата „Света Софија“, ќе може да уживаат преку преносот на интернет.

Повеќе...
 
Суперхикс ќе настапат на Сигет Фестивал PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 26 Јули 2014 11:28   

 

Концертот на нашата „банда инструментале“, која веќе двапати настапувала на најпознатиот унгарски фестивал, ќе биде дел од програмата за размена на таленти од Централна и од Источна Европа.

Повеќе...
 
Концерти на „Македонско девојче“ во Охрид, Битола и Ресен PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 09 Јули 2014 13:54   

 

По распродадените шест концерти во Македонска опера и балет во Скопје, Каролина Гочева со проектот „Македонско девојче“, започнува турнејата на отворено, наречена „Смеј ми се смеј“. Во рамките на летната турнеја таа ќе одржи концерти во античките театри во Битола и Охрид, а за 2 август, големиот празник Илинден, за прв пат во кариерата ќе настапи во Дојран.

Повеќе...
 
Сонце во првите денови од летото PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 21 Јуни 2014 12:52   

 

Иако денес и официјално започна летото, дождот нема да не остави на мира и во следните денови, иако во најголем дел ќе имаме сончево време.

Повеќе...
 
Дождот со нас и за време на викендот PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 12 Јуни 2014 17:04   

 

Дождот очигледно нема да не напушти ниту викендов.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov