Вести Македонија - www.kavadar4e.com

Скопскиот фестивал носи настап на Евросонг и 45000 евра PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 03 Ноември 2014 01:16   

 

Дваесет композиции ќе бидат изведени од реномирани пејачи кои ќе настапат на Скопски фестивал 2014, на 12ти ноември, во „Метрополис Арена“, според утврдениот редослед од извлекувањето во емисијата Стисни Плеј.

Повеќе...
 
Сандер Ван Дор на годинашното издание на „Таксират“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 27 Октомври 2014 00:05   

 

По одличната забава која сè уште ја паметиме од денс-халата на последното издание на „Таксират“, за фановите на електронската музика, фестивалот и оваа година во својата програма вклучува дел од светските диџеј ѕвезди. „Таксират“ го претставува вториот изведувач од програмата за главната вечер, кој пак редовно се појавува на самиот врв на топ листите на најрелевантниот магазин за електронска музика „ДЈ Маг“, а станува збор за холандскиот диџеј и продуцент САНДЕР ВАН ДОРН (SANDER VAN DOORN).

Повеќе...
 
12 Врвни светски музичари доаѓаат на 33тиот „Скопски џез фестивал“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 01 Октомври 2014 13:12   

 

Дванаесет концерти на врвни светски музичари и групи се најавени во програмата на 33-тото издание на „Скопскиот џез фестивал“ кој ќе се одржува од 16 до 19 октомври во Универзална сала.

Повеќе...
 
Берово домаќин на Етно Плоштад Фестивал PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 28 Август 2014 11:28   

 

Градот Берово и оваа година ќе биде домаќин на Етно Плоштад Фестивал.

Повеќе...
 
Том Нови ќе го обои Широк Сокак во бело PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 19 Август 2014 21:42   

 

И оваа година, традиционално, по четврти пат Широк Сокак и Битола ќе бидат во бело, во новото издание на „Широк Сокак во бело – Бела ноќ во Битола“.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov