Вести Македонија - www.kavadar4e.com

ВИДЕО: Backdoor Band имаат „Лажна дама“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 26 Декември 2014 00:59   

 

Финалистите на најголемиот светски интернет музички натпревар во организација на www.globalrockstar.com, охриѓаните The Backdoor Band имаат нов хит.

Повеќе...
 
The Backdoor Вand во финалето на Global Rockstar PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 15 Декември 2014 23:53   

 

Охридскиот рок состав The Backdoor Band кој во последно време е чест гостин и низ кавадаречките клубови, се најде во самата завршница на најголемиот светски интернет музички натпревар во организација на www.globalrockstar.com.

Повеќе...
 
По четири години пауза, ново издание на Рок Фест PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 19 Ноември 2014 14:06   

 

По четири годишна пауза, најстарата организирана рок-манифстација во Македонија, РОК ФЕСТ повторно се активира. Оваа година фестивалот ќе ја одбележи 30-годишнината од своето постоење и ќе се одржи на 17 и на 18 декември 2014 година во МКЦ.

Повеќе...
 
Со Tears in Heaven Виктор за последен пат го поздрави својот татко PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 14 Ноември 2014 16:52   

 

Храброста да се совладаат емоциите кои доаѓаат по загубите на личностите кои ги сакаме и истите да се претворат во инспирација, е една од најголемите човечки особини, која ја поседува и младиот Виктор Пецов кој со песна за последен пат го поздрави својот татко кој за жал повеќе не е меѓу нас.

Повеќе...
 
И „Лет 3“ на шеснаесетиот „Таксират“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 13 Ноември 2014 23:30   

 

Хрватскиот контроверзен рок-бенд „Лет 3“, словачката дружина „Видрапена бузирка панк-систем“, која ја предводи Михал Касцак, директорот на еден од најголемите словачки, но и европски фестивали „Похода“, како и домашните реге-херои „Конкеринг лајон“, се новите потврдени бендови што на 7 декември ќе настапат на главната бина на фестивалот „Таксират“

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov