Вести Македонија - www.kavadar4e.com

Слаткар и Тони Зен стануваат актери PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 13 Јуни 2011 14:50   

 

 

 

Слаткаристика и Тони Зен за прв пат ќе се појават во филм, кој наскоро ќе ја доживее својата премиера, соопштува Стерео Рекордс.

Повеќе...
 
Jamiroquai повторно во Македонија PDF Печати Е-пошта
Напишано од Wishmaster on Понеделник, 06 Јуни 2011 11:53   

 

Авалон продукција соопшти дека после една година пауза, Македонија повторно ова лето добива голем стадионски концерт!

 

Повеќе...
 
Санаториум ќе настапи на Мотофест PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 01 Јуни 2011 16:01   

 Македоснкиот хеви/треш метал бенд „Санаториум“, по пауза од седумгодини, најавуваат настап на овогодинешниот Мотофест во организација на „Ноќни волци“. Нивниот настапат ќе биде на 11 јуни на „Скопското Кале“. 

Повеќе...
 
Кокер најавува двочасовен спектакл PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 17 Мај 2011 21:25   

 
Концертот на англиската блуз и рок-легенда Џо Кокер, кој ќе се одржи на 15 јуни во спортската арена "Борис Трајковски" во Скопје, ќе трае повеќе од два часа.

Повеќе...
 
«ПочетокПред61626364656667СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov