Вести Македонија - www.kavadar4e.com

Блуз и соул на скопското лето PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 30 Јуни 2011 20:36   

 


 

Блуз&соул фестивалот годинава ќе се одржи по 15 пат, на 4 и 5 јули во „Колосеум“, во рамките на Скопско културно лето.

Повеќе...
 
Тавитјан на иста сцена со Гери Бартон PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 26 Јуни 2011 13:04   

 Македонските џез-музичари Диран и Гаро Тавитјан  на 2 јули најавуваат ексклузивен концерт пред белградската публика во Сава Центар во рамки на реномираниот џез-фестивал “Самер тајм џез фестивал". 

Повеќе...
 
Реге викенд во Скопје PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 24 Јуни 2011 16:30   

 Од 24 до 26 јуни во Скопје, на новата градска плажа, покрај Камени мост, ќе се одржи несекојдневен настан. Несекојдневен е затоа што ова е првиот реге фестивал, насловен „Биг ап Скопје“, некогаш организиран во Македонија. Најпосле и нашата држава ќе се најде на мапата на светското реге. Влезот ќе биде слободен, а ќе настапат повеќе од 20 реге-артисти.

Повеќе...
 
ПМГ Колектив предгрупа на Џамирокваи PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 23 Јуни 2011 09:03   

 Македонскиот бенд „ПМГ колектив“ ќе го отвори концертот на британскиот џез фанк-бенд „Џамирокваи“, закажан за 3 јули на арената „Филип Втори“ во Скопје. Нивниот настап ќе трае 45 минути. 

Повеќе...
 
Кокер го здрма Скопје PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 16 Јуни 2011 17:12   

 Уште една убава летна вечер, уште еден светски великан – ветеран на рок и блузот, уште една пофалба за Авалон. Скопјани синоќа уживаа во беспрекорниот вокал на еден од најистакнатите изведувачи на сите времиња.

Повеќе...
 
«ПочетокПред61626364656667СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov