Вести Македонија - www.kavadar4e.com

Стоби 2011 ја спушти завесата PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 31 Јули 2011 14:43   

 

 

Со претставата „Последните македонци“ на Драмскиот театар од Скопје синоќа (сабота) беше спуштена завесата на овогодинешното издание на фестивалот на античка драма, Стоби 2011.

Повеќе...
 
70000 луѓе влегле во спомен куќата на Тоше PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 25 Јули 2011 18:55   

 

 

Пред точно три месеци, на 25-ти април, на втор ден Велигден, е отворена Спомен куќата на Тоше Проески на Гумење во Крушево.

Повеќе...
 
По трет пат, Крушево - етно град PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 23 Јули 2011 13:54   

 

 

 

Крушево се подготвува за третата по ред манифестација “Крушево eтно град”, која свечено ќе биде отворена во недела на платото пред Македониумот, на Гумење.

Повеќе...
 
Владо Јаневски во дискотека Base, Гевгелија PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 20 Јули 2011 11:04   

 

 

Најдобриот ноќен клуб во јужна Македонија, дискотека Base и вашето омилено радио, Galaxy 102,2 ви го најавуваат големиот спектакуларен на најголемата македонска музичка ѕвезда, непоправиливиот чаирски романтичар, Владо Јаневски...

Повеќе...
 
Античката драма на сцената во Стоби PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 15 Јули 2011 19:46   

 

 

Вечерва се отвора 10 – то јубилејно издание на интернационалниот фестивал на античка драма во Стоби. Освен ова, археолошкиот локалитет слави и втор јубилеј 20 години театар на древната сцена, камените блокови и античките столбови.

Повеќе...
 
«ПочетокПред61626364656667СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov