Вести Македонија - www.kavadar4e.com

Продолжува летното културно уживање PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 14 Август 2011 01:20   

 

 

Македонската филхармонијата веќе ја објави комплетната програма за новата сезона 2011-2012. Во новата концертна сезона на публиката ќе и бидат презентирани три циклуси со „Лауреати“, „Виртуози“ и „Кирилица“, како и неколку концерти со тематски наслови како „Кафе во Париз“, „Полковникот Киже “ и др. 

Повеќе...
 
Дојран и Берово на распродажба PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 10 Август 2011 22:43   

 

 

Државата нуди на продажба градежно неизградено земјиште по пат на електронско јавно наддавање во Берово и во Дојран наменето за изградба на викенд куќи.

Повеќе...
 
Странските туристи се повеќе заинтересирани за Македонија PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 08 Август 2011 12:24   

 

 

Сопствениците на хотели се жалат дека домашните туристички агенции не се подготвени од хотелите да изнудат пониска цена, а со тоа на клиентите да им понудат поевтин аранжман.

Повеќе...
 
Нов топлотен бран ќе ја зафати Македонија PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 06 Август 2011 16:34   

 

 

 

Подгответе се за нов топол бран. Според управата за хидометеоролошки работи во наредниве денови повторно не очекува зголемување на температурите.

Повеќе...
 
18 години Охридски трубадури PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 03 Август 2011 23:38   

 

 

Од 23 до 27 август на летната сцена во Долни Сарај во Охрид ќе се одржи 18-ото издание на интернационалниот музички фестивал „Охридски трубадури” кој годинава го слави своето полнолетство. Програмата ја сочинуваат 5 фестивалски вечери на кои ќе продефилираат преку 30 изведувачи од земјата и регионот.

Повеќе...
 
«ПочетокПред61626364656667СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov