Вести Македонија - www.kavadar4e.com

Мартин се врати од Грузија со 2 награди PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 14 Септември 2011 10:58   

 

 

Со прва награда од жирито и признанието најдобар изведувач на фестивалот според публиката, нашиот голем пријател Мартин Србиновски се враќа од Грузија каде учествуваше на фестивалот „Голден талент“.

Повеќе...
 
Претседателот Иванов ги одликува кошаркарите PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 12 Септември 2011 14:04   

 

 

По огромниот успех на кошаркарската репрезентација на Македонија на европското првенство во кошарка кое се одржува во Литванија, кошаркарите и стручниот штаб по указ на претседателот на државата, господинот Ѓорѓе Иванов ќе добијат „Медал за заслуги за Македонија“.

Повеќе...
 
Концерт на Четкар во Скопје PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 04 Септември 2011 19:33   

 

 

Два месеци по незаборавното дружење со големиот Владимир Четкар во Pub Blue, сите кавадарчани кои на 7 септември (среда) ќе бидат во Скопје ќе имаат нова можност за дружење со светски признаетиот џезер.

Повеќе...
 
Симон Трпчески, прв национален уметник PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 02 Септември 2011 00:14   

 

 

Македонската мега ѕвезда, пијанистот Симон Трпчески ќе биде првиот национален уметник, признание кое го доделува Министерството за култура на Република Македонија. 

Повеќе...
 
Македонците и донесоа награда на Кети Пери PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 29 Август 2011 22:55   

 

 

Видео записот за темата „Firework“ на Кети Пери во кој учествуваат 20 млади македонци го понесе приматот најдобар видео спот за 2011 година на изборот на MTV Video Music Awards.

Повеќе...
 
«ПочетокПред61626364656667СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov