Вести Македонија - www.kavadar4e.com

Започна снимањето на филмот „Безимени“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 05 Април 2015 16:49   

 

Играниот филм „Безимени“ на сценаристот и режисер Вардан Тозија во продукција на Дрим Фектори, почна да се снима во Скопје.

Повеќе...
 
Во недела започнува летното сметање на времето PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 27 Март 2015 23:14   

 

Со поместување на стрелките на часовникот за еден час нанапред, в недела во 2 часот наутро почнува летното сметање на времето што ќе трае до последната недела на октомври годинава.

Повеќе...
 
Влатко Стефановски е македонскиот крал на гитарата PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 23 Март 2015 00:40   

 

Влатко Стефановски е македонскиот крал на гитарата и тој епитет тешко ќе му биде одземен.

Повеќе...
 
Подгответе се за третото издание на Wake Up Music Festival PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 13 Март 2015 09:01   

 

Традицијата продолжува и овој 21ви Март, кога љубителите на техно и хаус музиката ширум Македонија па и пошироко доаѓаат во срцето на Источна Македонија, градот Штип за да го подигнат подиумот со голема енергија и забава која трае до раните утрински часови. Станува збор за oна што секој фан на Wake Up Music Festival сонува.

Повеќе...
 
„Те сакам“ деби сингл на Switch PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 05 Март 2015 00:42   

 

Во квалитетот, уникатноста и креативноста на бендот Switch се уверивме и на нивниот настап на третото издание на „Т’к Так Фест“, а сега време е да уживаме во нивното првенче кое носи наслов „Те сакам“.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov