Вести Македонија - www.kavadar4e.com

„Апокалиптика“ доаѓаат во Скопје PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 07 Јуни 2015 21:22   

 

Популарниот фински метал бенд „Апокалиптика“ на 17 октомври доаѓа на концерт во Скопје, во рамките на големата светска турнеја на која го промовираат актуелниот албум „Shadowmaker“.

Повеќе...
 
Кирил Џајковски главна ѕвезда на петтиот Д Фестивал PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 17 Мај 2015 21:16   

 

Уникатниот Д Фестивал оваа година го прославува своето петто издание кое ќе се одржи за прв пат со тридневна програма и фестивалски камп, од 17. до 19. јули во Дојран.

Повеќе...
 
Швеѓанецот Зелмерлев прв фаворит на годинашниот Евросонг PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 07 Мај 2015 09:36   

 

Песната „Heroes“ во изведба на Манс Зелмерлев од Шведска е главен фаворит за победа на годинашното издание на Евровизија кое ќе се одржи во Виена.

Повеќе...
 
Мартин Милески ја преработи „The Loner“ на Гери Мур PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 26 Април 2015 19:36   

 

Во морето од кавер преработки, деновиве на интернет ја сретнавме преработката на песната „The Loner“ на еден од најдобрите блуз гитаристи на сите времиња, Гери Мур, а под неа го најдовме потписот на седумнаесет годишниот охриѓанец Мартин Милески.

Повеќе...
 
Започна продажбата на билетите за концертот на Whitesnake PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 18 Април 2015 10:26   

 

Легендарниот британски рок бенд „Whitesnake“ доаѓа во Скопје како дел од нивната светска турнеја, информираат од „Авалон“ продукција. Концертот, кој ќе се одржи во салата „Борис Трајковски“ на 25 ноември 2015 година, веќе е запишан во листата на концерти и на нивната официјална веб-страна.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov