Вести Македонија - www.kavadar4e.com

Струмица Опен објави литературен конкурс на тема „Небо“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 31 Јули 2015 13:54   

 

По повод манифестацијата „Вечери на поезија“ која е во склоп на културно-уметничката, едукативна и забавна програма на четвртото издание на „Струмица Опен“, организаторите објавуваат литературен конкурс на тема „Небо“.

Повеќе...
 
„Вози, вози ме“ нов сингл на Борис PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 22 Јули 2015 13:27   

 

Борис Цветановски, момчето кое кавадаречката публика го запозна на второто издание на „Т'к Так Фест“ деновиве е актуелен со спотот за неговиот најнов сингл „Вози, вози ме“, кој ќе биде дел од неговиот деби-албум.

Повеќе...
 
Македонскиот „DJ ZARKOTEACH“ реди успешни настапи во Малта PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 16 Јули 2015 12:27   

 

Нашиот „DJ“ од Македонија, ова лето престојува во Малта каде што веќе имаше неколку успешни настапи и овој викенд ке биде дел од еден од најголемите „Open Air“ фестивали во Малта, „Sliema Street Festival“. Тимот на 1.мк успеа да добие неколку минути со нашиот „DJ“.

Повеќе...
 
Петар Малинов е „Мамурен“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 19 Јуни 2015 18:00   

 

Петар Малинов, момчето кое кавадарчани го знаат како енергичниот фронтмен на Криптон, откако лани „пееше“ за 100 денари, сега „има мамурлак“ кој се надеваме дека ќе му потрае уште долго.

Повеќе...
 
Replay ја преработија „Туѓа си бескрајно“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 15 Јуни 2015 19:12   

 

Преработувањето на македонските евергрини како еден од начините за негување и штитење од заборавот е главната водилка на бендот Replay, кој деновиве е актуелен со нивната преработка во акустична верзија на легендарната „Туѓа си бескрајно“ на Ефто Пупуновски, за која изработија и видео спот.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov