Вести Македонија - www.kavadar4e.com

"Too many people" е новиот сингл на The Backdoor Band PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 30 Август 2017 10:02   

 

Милениците на кавадаречката, и воопшто на македонската рок сцена, охриѓаните The Backdoor Band го промовираа видеото за синглот "Too many people" кој е всушност резултат на успешната соработка со вокалистот на познатиот дански рок состав Blended Brew, Jimmy Linder Mansson.

Повеќе...
 
Со синглот „Разбуди се“ РГБ го најави својот деби албум PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 11 Јули 2017 18:35   

 

Кумановско-Кривопаланечката рокенрол коалиција РГБ ја „разбуди“ македонската рокенрол сцена со својот нов сингл „Разбуди се“ со кој и официјално го најави својот деби албум „Мамурни утра“ кој се очекува да биде промовиран веднаш по завршување на летните одмори.

Повеќе...
 
Видео: Слушнете го деби синглот на прилепската рок атракција High Start PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 21 Март 2017 21:41   

 

По четири години постоење кои ги одбележаа со безброј настапи низ целата земја, прилепската рок атракција High Start деновиве го промовираше видео записот за својата прва песна, „Слободен“.

Повеќе...
 
Петар Малинов „шири“ „Зависност“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 25 Јули 2016 16:56   

 

По „Сто денари“, „Мамурниот“ Петар Малинов има „Зависност“. А токму неговата „Зависност“ веќе една недела создава „зависност“ кај неговите фанови да го преслушуваат, но и го прегледуваат спотот за неговиот најнов летен хит.

Повеќе...
 
„Ти ми рече не“ на Елена Миленковска доби видео запис PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 04 Јуни 2016 18:43   

 

Младата поп пејачка Елена Миленковска за делото на Роберт Билбилов „Ти ми рече не“ раскажа своја видео приказна. Новиот спот на Елена Миленковска е во режија на Огнен Шапковски, а како продуцент се потпишува Александар Пауновски. За тотално природната шминка и фризура се погрижи Бобан Тодоровски, а за стајлингот Тамара Стерјова, тимот кој не се менува.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov