Кавадарци - Ноќен Живот,Трачеви,Озборувања

Аврамова, Маневска и Грозданова се нови балкански шампиони PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 03 Декември 2018 18:54   

Ката тимот во состав Владанка Аврамова, Миа Маневска и Стефанија Грозданова е нов балкански шампион во категоријата кадетско - јуниорски ката.

Повеќе...
 
Црна Река го „потопи“ Кратово PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 01 Ноември 2018 21:43   

Околу 100тина најверни навивачи на КМФ Црна Река ја имаа среќата да уживаат во фустал магијата која ја приредија играчите на Црна Река, додека единствени разочарани вечерва останаа играчите на КМФ Кратово кои од Кавадарци си заминаа со 10 гола во својата мрежа.

Повеќе...
 
Со низа настани „Максима Еду“ ќе ја одбележи Детската недела PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 03 Октомври 2018 20:40   

Со забавно-едукативни активности кои се вклопуваат во заложбите за лично надградување на секој ученик во повеќе области од општествениот живот, центарот за странски јазици „Максима Еду“ ќе ја одбележи Детската недела која се слави насекаде низ светот во првата недела од октомври.

Повеќе...
 
ГРК Тиквеш најавува интересна ракометна сезона PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 11 Септември 2018 19:01   

 

Со прес конференција на која беше претставен новиот предводник на тимот, новајлиите во тимот, но и новите пријатели и помагатели, градскиот ракометен клуб Тиквеш ја најави новата сезона од првата македонска ракометна лига која започнува викендов.

Повеќе...
 
Мите Ташев ќе вози велосипед од Белград до Хамбург PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 15 Август 2018 15:11   

 

Кавадарчанецот Мите Ташев ќе биде дел од петчлената македонска екипа која ќе земе учество на првата европска централна вело трансферзала „Виа Централа“ која на 21 август ќе стартува од Белград, а ќе заврши во Хамбург, Германија.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov