Кавадарци - Ноќен Живот,Трачеви,Озборувања

Втор триумф на ГРК Тиквеш за увертира пред дербито со Вардар Неготино PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 19 Октомври 2017 10:54   

 

И покрај катастрофалното отворање на натпреварот и негативата од 6 гола, ракометарите на градскиот ракометен клуб Тиквеш успеаа да покажат карактер и цврстина, за на крајот да стигнат и до убедлив триумф над тимот на Спартак од Скопје со 35-30 во натпреварот кој беше одложен поради оддржувањето на локалните избори.

Повеќе...
 
Навивачите на Манчестер Јунајтед добија свој дом и во Кавадарци PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 15 Октомври 2017 20:53   

 

Навивачите на Манчестер Јунајтед добија свој дом и во Кавадарци, каде одсега па натаму ќе се следат сите натпревари на Црвените ѓаволи, но и ќе се навива за Македонија.

Повеќе...
 
И Саса подобра од ГФК Тиквеш PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 15 Октомври 2017 19:20   

 

По одличниот старт на шампионатот, фудбалерите на градскиот фудбалски клуб Тиквеш влегоа во сериозна криза откако викендов беа поразени и од претпоследниот пласираниот тим на Саса од Македонска Каменица со 2-0.

Повеќе...
 
Фени немаше сила за изненадување во Градски парк PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 15 Октомври 2017 19:12   

 

Кошаркарите на Фени Индустри го запишаа и вториот пораз во вториот сезонски натпревар, овој пат очекуван од сезонава сериозно засилениот тим на Работнички.

Повеќе...
 
КК Урбан Инвест најуспешен клуб на „Никола Грдановски - Нике“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 15 Октомври 2017 18:32   

 

Веќе неколку години наназад викендите завршуваат со пребројување на медалите кои ги освојуваат каратистите од карате клубот „Урбан Инвест“ од Кавадарци. Викендов кавадаречките каратисти броеа до 34, и тоа на супер силниот Меѓународен натпревар „Никола Грдановски - Нике“ кој се оддржа во спортската сала „Автокоманда“. Во конкуренција на натпреварувачи од 33 клубови од Македонија, Србија и Црна Гора, КК Урбан Инвест освои 19 златни, 6 сребрени и 9 бронзени медали, за што го доби и пехарот за најуспешен клуб. Владанка Аврамова беше прогласена за најуспешна натпреварувачка кај кадетите и јуниорите, а Данка Стојкова за најуспешен натпреварувач кај пионери и помлади кадети.

Во продолжение е листата на освојувачите на медали

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov