Кавадарци - Ноќен Живот,Трачеви,Озборувања

Викенд забави во Дистрикт кафе PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 23 Ноември 2017 20:08   

 

Дистрикт кафе и овој викенд е во центарот на вниманието на сите оние кои знаат што значи супер забава...

Повеќе...
 
Street Bar. урбани викенд забави PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 23 Ноември 2017 20:00   

 

Последниот викенд од претпоследниот месец од годината ни носи две супер забави во Стрит Бар...

Повеќе...
 
Кавадарци беше домаќин на Држaвното првенство во пинг понг за телесни инвалиди PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 21 Ноември 2017 11:11   

 

Сојузот за спорт и рекреација на инвалиди на Кавадарци, овој викенд беше домаќин на Држaвното првенство во пинг понг за телесни инвалиди.

Повеќе...
 
„Етно Балкан“ е новиот проект на Дрим Тим PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 17 Ноември 2017 08:57   

 

Во присуство на бројни колеги, пријатели, претставници на медиумите, во средата во ресторанот „Воденица“ во Скопје, членовите на најдобрата македонска фолк група, „Дрим тим“, го претставија проектот „Етно балкан“, кој освен што ќе ги прикаже во поинакво светло пред домашната јавност е со тендеција и да го освои регионот.

Повеќе...
 
Клубот за боречки спортови Будо го прослави седмиот роденден со турнир во кик бокс PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 16 Ноември 2017 14:14   

 

Повеќе од 400 гледачи, од кои најголемиот дел од Демир Капија имаа можност да уживаат во вториот Тиквешки турнир во кик бокс со кој беше одбележана седум годишнината од основањето на клубот за боречки вештини Будо од Кавадарци.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov