Кавадарци - Ноќен Живот,Трачеви,Озборувања

КК Урбан Инвест најуспешен клуб на натпреварот „13ти Ноември“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 14 Ноември 2017 13:02   

 

Со освоени 14 златни, 5 сребрени и 9 бронзени медали, карате клубот „Урбан Инвест“ од Кавадарци е најуспешниот клуб на Меѓународниот натпревар „13ти Ноември“ кој по повод Денот на ослободувањето на град Скопје се оддржа во Спортската сала на Факултетот за Физичка култура во Скопје.

Повеќе...
 
„Трезор Кидс“ ја подготвува третата хуманитарна новогодишна акција PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 14 Ноември 2017 12:55   

 

Со новогодишна хуманитарна акција која стана традиционална благодарение на кафе игротеката „Трезор“ од Кавадарци и сите деца и родители кои низ годините наназад станаа нивни големи пријатели и годинава ќе бидат помогнати оние на кои за време на празниците им е недостига внимание и родителска љубов.

Повеќе...
 
Фени го продолжи победничкиот марш и низ Куманово PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 13 Ноември 2017 11:34   

 

И покрај сите проблеми кои ги има генералниот спонзор, кои пак директно се рефлектираат и врз самиот тим, кошаркарите на Фени Индустри уште еднаш покажаа дека се пред се вистински професионалци и со четвртата победа во низа, овој пат на гостувањето кај Куманово, и тоа како го поправија впечатокот од стартот на шампионатот. Вообичаено за натпреварите на Фени не може а да изостане драмата, па трет пат сезонава избраниците на Малинков мораа да одиграат дополнителни 10 минути за да ја прослават победата над Куманово (115-116) кој сезонава никако не може да победи на домашен терен во македонското првенство.

Повеќе...
 
Во сабота, втор тиквешки кик бокс турнир PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 09 Ноември 2017 15:26   

 

Во рамките на одбележувањето на седум годишниот јубилеј од основањето, клубот за боречки вештини Будо од Кавадарци викендов ќе го организира вториот тиквешки кик бокс турнир на кој учество ќе земат повеќе од 50 кик боксери од неколку клубови од земјата.

Повеќе...
 
Street Bar викенд агенда PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 09 Ноември 2017 14:20   

 

Во рамките на одбележувањето на петтата година од нашето секојдневно дружење исполнето со безброј убави спомени и супер викенд забави со најдоброто од македонската и балканската музичка сцена, Street Bar со голема чест и задоволство Ви ги најавува забавите кои ќе го одбележат вториот ноемвриски викенд во срцето на Македонија...

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov