Кавадарци - Ноќен Живот,Трачеви,Озборувања

Фени немаше сила за изненадување во Градски парк PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 15 Октомври 2017 19:12   

 

Кошаркарите на Фени Индустри го запишаа и вториот пораз во вториот сезонски натпревар, овој пат очекуван од сезонава сериозно засилениот тим на Работнички.

Повеќе...
 
КК Урбан Инвест најуспешен клуб на „Никола Грдановски - Нике“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 15 Октомври 2017 18:32   

 

Веќе неколку години наназад викендите завршуваат со пребројување на медалите кои ги освојуваат каратистите од карате клубот „Урбан Инвест“ од Кавадарци. Викендов кавадаречките каратисти броеа до 34, и тоа на супер силниот Меѓународен натпревар „Никола Грдановски - Нике“ кој се оддржа во спортската сала „Автокоманда“. Во конкуренција на натпреварувачи од 33 клубови од Македонија, Србија и Црна Гора, КК Урбан Инвест освои 19 златни, 6 сребрени и 9 бронзени медали, за што го доби и пехарот за најуспешен клуб. Владанка Аврамова беше прогласена за најуспешна натпреварувачка кај кадетите и јуниорите, а Данка Стојкова за најуспешен натпреварувач кај пионери и помлади кадети.

Во продолжение е листата на освојувачите на медали

Повеќе...
 
Кавадарци добива клуб на навивачи на Манчестер Јунајтед PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 13 Октомври 2017 10:55   

 

На половина час пред почетокот на дербито помеѓу најтрофејните англиски екипи, Манчестер Јунајтед и Ливерпул, кое е закажано за во сабота, 14 октомври во 13 часот и 30 минути, официјално ќе биде отворен клубот на навивачите на Манчестер Јунајтед од Кавадарци.

Повеќе...
 
Тиквеш остана без освоениот бод од Гевгелија PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 12 Октомври 2017 08:36   

 

Фудбалската федерација на Македонија ја уважи жалбата на фудбалскиот клуб Кожув поднесена против екипата на ГФК Тиквеш, која на меѓусебниот натпревар одигран минатиот викенд ги прекршила правилата на ФФМ.

Повеќе...
 
Тиквеш може да остане без освоениот бод во Гевгелија PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 10 Октомври 2017 11:06   

 

Градскиот фудбалски клуб Тиквеш може да остане без освоениот бод во Гевгелија доколку фудбалската федерација на Македонија ја уважи жалбата на фудбалскиот клуб Кожуф за прекршување на правилата од страна на ГФК Тиквеш, за време на натпреварот од Втората лига - Исток одигран во саботата.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov