Кавадарци - Ноќен Живот,Трачеви,Озборувања

Пет медали од Ниш за џудистите од ЏК „Кожувчанка PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 01 Април 2018 11:27   

 

Во очекување на официјалниот старт на домашните првенства, џудистите од џудо клубот Кожувчанка продолуваат да ја темпираат формата на меѓународните натпревари, од кои редовно се враќаат со медали. Овој викенд, кавадаречките џудисти беа дел од супер силниот турнир „Младост Европа“ кој се оддржа во Ниш, Република Србија, и во конкуренција на повеќе од 400 натпреварувачи се вратија со 5 медали, од кои два најсјајни.

Повеќе...
 
ГФК Тиквеш „прокоцка“ 3 гола предност против Плачковица PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 01 Април 2018 11:20   

 

Фудбалерите на ГФК Тиквеш прокоцкаа позитива од 3 гола, и наместо со три бода, од гостувањето кај Плачковица се вратија само со бод, со што ја пропуштија шансата за прогрес на четвртата позиција на првенствената табела.

Повеќе...
 
Никола Филипов е апсолутен победник на "Hair Fair 2018“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 29 Март 2018 20:53   

 

Уникатноста, креативноста и високиот квалитет на работа на Никола Филипов, сопственик на стајлинг студиото „Трезор“, доби уште една голема потврда, овој пат од исклучително силниот натпревар "Hair Fair 2018“ од кој Филипов се врати како апсолутен победник.

Повеќе...
 
Вечерва, голем концерт на нашиот Марјан Коцев во МОБ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 29 Март 2018 00:01   

 

Се е подготовено за спектакуларниот концерт на една од најголемите македонски фолк ѕвезди, нашиот Марјан Коцев, кој, вечерва, четврток, 29 март, во салата на Македонската опера и балет ќе ги отпее „Сите мои песни“.

Повеќе...
 
Фени го одработи своето, но суперлигашката влезница е кај Карпош Соколи PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 28 Март 2018 19:43   

 

Кошаркарите на Фени Индустри се вратија ментално поцврсти по психолошки тешкиот пораз од само еден поен од тимот на Шкупи, и на изненадување на македонската кошаркарска јавност со резултат 75-68 го совладаа второпласираниот тим на Блокотехна. Победата во последното коло од регуларниот дел го врати тимот од Кавадарци на посакуваната шеста позиција, но дали ќе обезбеди суперлигашко учество ќе зависи од утрешниот дуел на АВ Охрид кој му гостува на сезонава отпишаниот тим на Карпош Соколи.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov