Кавадарци - Ноќен Живот,Трачеви,Озборувања

Со премиерата на „Збунета бајка“ на Реплика Прва, одбележан вториот роденден на „Максима Еду“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 12 Мај 2018 08:18   

 

Кога ќе се спојат два успешни проекти, кога ќе се соединат ентузијазмот и посветеноста кон пренесувањето на знаење на децата на две школи кои иако сосема различни во она што го работат, го имаат истиот, оној неформалниот, пријателски пристап, кој можеби е вистинскиот за да се допре до децата, и кога сето тоа има двојна причина, најпрво роденденската за одбележување две, и повеќе од успешни години на центарот за странски јазици „Максима Еду“, и првата премиера на малата група од школата за театар „Реплика Прва“, тогаш успехот е неминлив.

Повеќе...
 
Розе Милкова и Благица Колева му донесоа нови медали на ЏК Кожувчанка PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 07 Мај 2018 09:21   

 

Розе Милкова и Благица Колева ја продолжија низата на успешни настапи на меѓународните натпреварувања на џудистите од џудо клубот Кожувчанка, откако изминатиот викенд во клубските витрини донесоа два медали од супер силниот меѓународен турнир во џудо за кадети и кадетки кој се оддржа во Аминдио, Грција.

Повеќе...
 
Во вторник, втор собир на Пења Мадридиста Македонија во Кавадарци PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 30 Април 2018 10:50   

 

По и повеќе од успешниот прв собир, навивачите на Реал Мадрид од цела Македонија, утре, 1ви мај, по втор пат сезонава од Кавадарци ќе го бодрат својот тим кој е на чекор до ново финале од европската лига на шампиони. Во продолжение е известувањето со сите детали за самиот настан.

Повеќе...
 
Раководството на ГФК Тиквеш ги отфрла обвинувањата за наводно местење на натпреварот со Борец PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 22 Април 2018 14:24   

 

Поразот на ГФК Тиквеш од ФК Борец од 1-3 предизвика лавина реакции кај кавадаречката фудбалска и спортска јавност која обвинува за наводно местење на натпреварот. По повод разјаснување на ситуацијата, со свое соопштение до јавноста се јави и раководството на градскиот фудбалски клуб Тиквеш кое Ви го пренесуваме во целост.

Повеќе...
 
Локалното дерби ГРК Тиквеш - РК Вардар Неготино ја враќа ракометната магија во Кавадарци PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 11 Април 2018 10:39   

 

Локалното дерби помеѓу градскиот ракометен клуб Тиквеш и ракометниот клуб Вардар од Неготино по долги години, барем за момент повторно ќе го врати ракометот во фокусот на кавадаречката спортска јавност.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov