Кавадарци - Ноќен Живот,Трачеви,Озборувања

Даниел Мојсов го продолжи договорот со Војводина PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 04 Февруари 2012 20:51   

 

 

 

Одкако во последните неколку денови српските медиуми на големо пишуваа за размената која ја планираат Црвена Ѕвезда и Војводина, а беше насочена кон двајцата централни дефанзифци Миодраг Пантелиќ и кавадрчанецот Даниел Мојсов, денес по потпишувањето на новиот договор со кој Мојсов ја продолжи верноста кон клубот од Нови Сад на уште шест месеци, со своја изјава се јави спортскиот директор на Војводина, Миодраг Пантелиќ.

Повеќе...
 
Един Скендеровиќ последно засилување за Тиквеш PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 04 Февруари 2012 12:57   

 

 

Младиот Един Скендеровиќ од Работнички во пролетниот дел од втората македонска фудбалска лига ќе го носи дресот на ГФК Тиквеш. 

Повеќе...
 
MACEDONIAN'S COMING - VIDEO FOR MACEDONIAN LIONS PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 02 Февруари 2012 17:49   

 

 

Едно име, една пасија, една нација... Македонија... вечна инспирација... љубов за која се бори и гине... име за кое се слави и пее...

Повеќе...
 
«ПочетокПред491492493494СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov