Кавадарци - Ноќен Живот,Трачеви,Озборувања

Блузирање на Марјан Т. PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 06 Февруари 2012 11:39   

 

… Крајот на седумедесетите од минатиот век е. Школскиот распуст траеше од 15 до 31 јануари. Во Кавадарци снег. И тоа бааѓи. А од снегот урнебес и фантастичен зимски распуст. Санките беа главно превозно средство, ама и нешто повеќе. Тепето на периферијата на Градскиот парк, надолнинката кај старото музичко училиште, улицата кај Габерот, екстремната удолнина на Голи оток беа нашите Маврово, Кожув, Попова шапка… Деца бевме, се санкавме, си одевме дома утоп мокри со првиот мрак, му се радувавме на животот и на следниот школски распуст. А тој пак – летен.

Повеќе...
 
Фени го загуби врвот PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 06 Февруари 2012 11:38   

 

 

По 17 одиграни кола, на жалост на кавадарчани, Фени го испушти врвот. Поразот во Куманово од 92-88 по петте минути продолжение го чинеа нашиот тим губење на лидерската позиција, каде сега поради подобрата кош разлика се наоѓа тимот на МЗТ Скопје, кој го доби дербито со Работнички со резултат 69-88.

Повеќе...
 
Даниел Мојсов го продолжи договорот со Војводина PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 04 Февруари 2012 20:51   

 

 

 

Одкако во последните неколку денови српските медиуми на големо пишуваа за размената која ја планираат Црвена Ѕвезда и Војводина, а беше насочена кон двајцата централни дефанзифци Миодраг Пантелиќ и кавадрчанецот Даниел Мојсов, денес по потпишувањето на новиот договор со кој Мојсов ја продолжи верноста кон клубот од Нови Сад на уште шест месеци, со своја изјава се јави спортскиот директор на Војводина, Миодраг Пантелиќ.

Повеќе...
 
Един Скендеровиќ последно засилување за Тиквеш PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 04 Февруари 2012 12:57   

 

 

Младиот Един Скендеровиќ од Работнички во пролетниот дел од втората македонска фудбалска лига ќе го носи дресот на ГФК Тиквеш. 

Повеќе...
 
MACEDONIAN'S COMING - VIDEO FOR MACEDONIAN LIONS PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 02 Февруари 2012 17:49   

 

 

Едно име, една пасија, една нација... Македонија... вечна инспирација... љубов за која се бори и гине... име за кое се слави и пее...

Повеќе...
 
«ПочетокПред491492493СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov