Кавадарци - Ноќен Живот,Трачеви,Озборувања

Фени никако да победи на гостувања PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 08 Февруари 2012 01:39   

 

Играчите на Фени Индустри и по четврти пат се враќаат со наведнати глави од гостувањата во новата 2012 година. Балканскиот и македонски кошаркарски владетел немоќен и во Тел Авив, против Хапоел кој втор пат сезонава го совлада тимот од Кавадарци, со што се зацврсти на втората позиција. Нашиот тим останува трет, со половичен успех, 4 победи и 4 порази.

Повеќе...
 
Кавадарци во 2012-тиот јануари PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 07 Февруари 2012 04:03   

 

„Со лаптопот во нашите срца и мисли“ конечно го испративме јануари во минатото заедно со сите негови празници, делници, непроспиени ноќи и пладневни утра. Најдолгиот месец во годината навистина е најдолг, особено кога немаш пари затоа што платата која ти ја дадоа на два дена пред крајот на старата година ја истроши пред да почне новата. Пакетчиња за внучињата, писмо до вујче од Америка кој и оваа година наместо очекуваните сто долари ти врати честитка што свири и новото џемперче за новогодишната ноќ не ти оставија пари ниту за петарди.

Повеќе...
 
Голема мобилизација, биди и ти Лозар PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 07 Февруари 2012 03:55   

 

 

Дерби кое мора да се добие. А ќе се добие само со полн исток, само со навивање од срце, само со песна, и подршка за кавадаречките гордости, македонските и балканските шампиони, играчите на Фени Индустри...

Повеќе...
 
Блузирање на Марјан Т. PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 06 Февруари 2012 11:39   

 

… Крајот на седумедесетите од минатиот век е. Школскиот распуст траеше од 15 до 31 јануари. Во Кавадарци снег. И тоа бааѓи. А од снегот урнебес и фантастичен зимски распуст. Санките беа главно превозно средство, ама и нешто повеќе. Тепето на периферијата на Градскиот парк, надолнинката кај старото музичко училиште, улицата кај Габерот, екстремната удолнина на Голи оток беа нашите Маврово, Кожув, Попова шапка… Деца бевме, се санкавме, си одевме дома утоп мокри со првиот мрак, му се радувавме на животот и на следниот школски распуст. А тој пак – летен.

Повеќе...
 
Фени го загуби врвот PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 06 Февруари 2012 11:38   

 

 

По 17 одиграни кола, на жалост на кавадарчани, Фени го испушти врвот. Поразот во Куманово од 92-88 по петте минути продолжение го чинеа нашиот тим губење на лидерската позиција, каде сега поради подобрата кош разлика се наоѓа тимот на МЗТ Скопје, кој го доби дербито со Работнички со резултат 69-88.

Повеќе...
 
«ПочетокПред491492493494СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov