Кавадарци - Ноќен Живот,Трачеви,Озборувања

Среќен 21-ви роденден Лозари PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 10 Февруари 2012 01:11   

 

 

Во годината кога Македонија ја доби независноста, Кавадарци ја доби навивачката група Лозари, која низ овие 21 транзициона година преживеа многу перипетии во кои го допре врвот на македонската тифо сцена, но и долго време беше на дното, егзистирајќи во срцата на најголемите навивачки фанатици во градот. 1991 година речиси и да не постои во моите сеќавања, но благодарение на интернетот пронајдов некои текстови пишувани од Лозари со кои ќе пробам да составам една приказна со која би се направила некоја ретроспектива на навивањето на Лозари.

Повеќе...
 
ВИДЕО: Ѓоко Танески со спот на македонски и англиски јазик PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 09 Февруари 2012 23:10   

 

Поларниот студ не го намали силното темпо на работа на момците од Sky eye entertainment . По објавувањето на синглот „Стопи ме“ на Наталија Славева, кој во меѓувреме прерасна во мегахит, време е за промоција на видеото за песната „Ко да не е крај“ или ако повеќе сакате на англиски, „I wanna break it up" на Ѓоко Танески.

Повеќе...
 
Pub Blue викенд најава PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 09 Февруари 2012 13:00   

 

 

Култното Pub Blue и овој викенд е центар на најдобрите викенд забави...

Повеќе...
 
Пикасо кафе викенд агенда PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 09 Февруари 2012 12:31   

 

 

Пикасо кафе ве кани на најлудите викедн забави лоцирани во новиот центар на градот...

Повеќе...
 
Крунски викенд забави PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 09 Февруари 2012 12:30   

 

И кога температурите се далеку под нулата, најдобрата кафетерија, Круна, ве кани на две нови викенд забави кои ќе ја загреат температурата до максимум.

Повеќе...
 
«ПочетокПред491492493494СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov