Кавадарци - Ноќен Живот,Трачеви,Озборувања

Блузирање, прва кавадаречка колумна PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 12 Февруари 2012 13:45   

 

Дебело загазивме во годината. Јануари демек полн празници, ама ете и февруари заминува, а сеуште сме во празнична еуфорија. Некако нормално му доаѓа уште еден алкохолен празник, годинава со снег и студенило, но со оглед на (не)приликите кои ги имаат лозарите, додека ги пишувам овие редови не сум баш сигурен дека ќе имаме многу еуфорија и радост. За “Свети Трифун“ станува збор. Неколкугодишните неисплатени реколти не оставаат простор за многу славје. Се нешто ми се чини дека помодарскиот, таканаречен Ден на вљубените илити Св.Валентин, годинава можеби ќе му дојде како нешто нормално. Или пак можеби, нема пари – нема љубов?!

Повеќе...
 
Shine-овци со извинување до кавадарчани PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 12 Февруари 2012 02:54   

 

Многумина кавадарчани со задоволоство и нетрпение го очекуваа новото шоу на најдобриот македонски бенд Shine, кое беше најавено за синоќа, сабота, 11 февруари 2012 година.

Повеќе...
 
Фени доминира во Јасмин PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 11 Февруари 2012 20:57   

 

Фени се врати во својот Јасмин, што само по себе значеше враќање на победите, Лозари рушат рекорди, па веќе четвртина од славниот исток е мал за да ги прими сите навивачи, а новото засилување, Дарко Радуловиќ и покрај 11те поени и одличната игра не успеа да добие прошка од Лозарите кои добро му ги паметат старите гревови. Вака некако би го сублимирале се она што вечерва се случуваше во Јасмин, на мечот помеѓу некогашните големи ривали за првото место, Фени Индустри и Работнички.

Повеќе...
 
Александар Велески преговара со Тиквеш PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 11 Февруари 2012 20:53   

 

 

 

Брзоногиот десен бек на Охрид, Александар Велески е во финални преговори со ГФК Тиквеш.

Повеќе...
 
Против слабиот Работнички ќе се прекинува постот PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 10 Февруари 2012 02:19   

 

 

Одкако минатиот викенд ја загуби лидерската позиција, која сега кошаркарите на Фени ја делат со тимот на МЗТ Скопје, нема повеќе простор за киксирање. Фени мора да победи, не само заради останување во чекор со скопскиот тим, туку и поради кревање на самодовербата и тимскиот дух по серијата порази кои неочекувано дојдоа на почетокот на новата година.

Повеќе...
 
«ПочетокПред491492493494СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov