Кавадарци - Ноќен Живот,Трачеви,Озборувања

Фени го покори Сарај PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 16 Февруари 2012 01:24   

 

Со победата во Сарај, над амбициозниот тим на Лирија, кошаркарите на Фени Индустри конечно ја забележаа првата гостинска победа во новата година, и тоа во петиот меч кој се играше надвор од Јасмин. Изворедната игра на центрите Кнежевиќ и Николовски, помогнати од Соколов кој беше речиси безгрешен во последните 10 минути ја донесоа важната победа во борбата за останувањето на врвот.

Повеќе...
 
Со крводарителска акција и коктел забава Ultra Crew го прослави вториот роденден PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 15 Февруари 2012 00:54   

 

Уште еден долг ден на најтесното раководство на навивачката група Лозари и подгрупата Ultra Crew која денес го прослави својот втор роденден.

Повеќе...
 
Фени на гости во жешкиот Сарај PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 14 Февруари 2012 17:34   

 

 

Спортската сала „Македонија“ во Сарај важи за исклучително тежок терен за игра, а тоа последни го почуствуваа играчите на Куманово кои беа гости на уште еден скандалозно организиран меч кој помина без никаква санкција од македонската куќа на кошарката.

Повеќе...
 
Среќен 11ти роденден Pub Blue PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 14 Февруари 2012 13:40   

 

 

Pub Blue, споменикот на нашите мемории, неизминливиот дел од нашите најубави приказни, и со години режисерот на најдобрите забави денес го слави својот единаесети роденден, но за разлика од минатиот роденден, овој пат скромно во ново интимно дружење со своите гости...

Повеќе...
 
Среќен втори роденден Ultra Crew PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 14 Февруари 2012 02:52   

 

14 февруари 2010 година. Невообичаено топлото февруарско сонце беше прекрасна најава за убав празничен ден. На лозјата свечено закројување во чест на заштитникот на Лозарите, Свети Трифун, по улиците девојки кои по трет пат влегуваа од продавница во продавница барајќи го најцрвеното срце и плишено мече за својот „Валентин“, а на градскиот стадион во Кавадарци фудбал, и тоа во чест на некогашниот кавадаречки фудбалски бог, Вуко Каров.

Повеќе...
 
«ПочетокПред481482483484485486487488489490СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov