Кавадарци - Ноќен Живот,Трачеви,Озборувања

Турнирот „Вуко Каров“ најверојатно ќе се одржи овој викенд PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 22 Февруари 2012 02:26   

 

 

И покрај шпелулациите за можно откажување на традиционалниот турнир „Вуко Каров“ поради снежната покривка на градскиот стадион во Кавадарци, сепак претседателот на клубот, господинот Илија Тренчев најави дека во празничкиот викенд кој е пред нас, бубамарата ќе се „тркала“ на игралиштето во градскиот парк.

Повеќе...
 
„Инвазија“ на „Аеродром“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 22 Февруари 2012 01:44   

 

 

Време за најмасовниот, најголемиот и најважниот собир... Сабота, 25.02.2012 е денот кога ќе се тресе Аеродром од силата на ЛОЗАРИ! Сабота е денот кога ЛОЗАРИ ќе покажат дека се најдобрата македонска навивачка група, а Фени Индустри шампион со најдобри и најверни фанови...

Повеќе...
 
Сиромаштијата причина за зголемениот број на кражби PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 20 Февруари 2012 03:24   

 

 

Извештаи за грабежи во Кавадарци се многу честа појава во вилтените на министерството за внатрешни работи, особено во последните неколку месеци. По тринеделната анкета на прашањето „Зголемениот број кражби во Кавадарци е резултат на“ еве ги размислувањата на нашите сограѓани. Половина од вкупниот број испитаници мислат дека овие појави најмногу се должат на сиромаштијата. 26.5 осто мислат дека незалагањето на институциите е причина за тоа, вклучувајќи ги и образовните институции и семејствата кои се причина за „ниските општествени норми кај народот“ опција која ја одбрале 17 насто од испитаниците. 

Повеќе...
 
ГРК Кавадарци се пласираше во осминафиналето на ракометниот куп PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 20 Февруари 2012 00:49   

 

 

Предводени од пикерот Пеовски и повратникот Илија Грозданов, ракометарите на ГРК Кавадарци лесно и убедливо го совладаа тимот на Лирија, пласирајќи се во осминафиналето на македонскиот ракометен куп.

Повеќе...
 
Фени во шампионски ритам пред дербито со МЗТ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 19 Февруари 2012 02:35   

 

Само потежок тренинг пред дербито со МЗТ Скопје одиграа денес кошаркарите на Фени Индустри против тимот на Торус, враќајќи му за поразот од пред еден месец. Предводени од Соколов и Кнежевиќ и гласно подржани од Лозари, Фени немаше многу проблеми против традиционално незгодниот ривал, совладувајќи го со 75-67.

Повеќе...
 
«ПочетокПред481482483484485486487488489490СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov