Кавадарци - Ноќен Живот,Трачеви,Озборувања

Среќен 9ти роденден Журнал PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 28 Февруари 2012 16:21   

 

Приказната за бендот кој прерасна во бренд, музичкиот едукатор на генерации, генерации млади меѓу кои е и авторот на овој текст, реперот за квалитет на многу нови, но и постари рокенрол состави, културното обележје на „градот убав“, започна точно пред девет години, на 28 февруари 2012 година кога Лазар Ставров, Илија Илиев, Ставре Илиев, Виктор Ќимов и Петре Ангелов го формираат култниот Журнал.

Повеќе...
 
Среда, ден за нова нова навивачка еуфорија PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 27 Февруари 2012 01:21   

 

 

Во среда, 29 февруари, во нашата престолнина „Јасмин" шампионот ФЕНИ го пречекува кошаркарскиот тим на Куманово.

Повеќе...
 
Младите кошаркарки со сила за само една четвртина PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 27 Февруари 2012 01:01   

 

Амбициозниот тим на Клубски во чиј редови настапуваат дури три кавадарчанки, Ванеса Василевска, Стефанија Темелковска и Снежана Николовска беше пресилен за младите избранички на тренерот Никола Златев убедливо совладувајќи ги со резултат 36-86.

Повеќе...
 
Штрковите на крилјата на Гечевски PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 27 Февруари 2012 00:59   

 

Без трошка сентименталност кон клубот од својот град, Тоше Гечевски втор пат одкако го облече дресот на МЗТ Скопје ја искажа својата професионалност, предводејќи го својот тим во нова, голема победа над шампионот Фени Индустри од 90-71.

Повеќе...
 
Снегот го одложи турнирот „Вуко Каров“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 25 Февруари 2012 03:19   

 

 

Во однос на вчерашната информација околу одржувањето на меморијалниот турнир во фудбал „Вуко Каров и тиквешки фудбалски легенди“ кој традиционално секоја година се одржуваше во последната недела од месец февруари, за жал мораме да ве известиме дека истиот е одложен на неопределено време поради технички проблеми.

Повеќе...
 
«ПочетокПред481482483484485486487488489490СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov