Кавадарци - Ноќен Живот,Трачеви,Озборувања

ГФК Тиквеш остана без финале PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 03 Март 2012 19:26   

 

Минатогодишниот победник на ревијалниот турнир „Вуко Каров и тиквешките фудбалски легенди“, градскиот фудбалски клуб Тиквеш, нема да биде во можност да ја брани титулата, одкако денес, на воведниот меч од овогодинешното издание на турнирот беше поразен од тимот на Вихрен.

Повеќе...
 
Сабота: ГРК Кавадарци - РК Битола PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 02 Март 2012 15:30   

 

Во сабота, 3 март, со почеток од 18 часот, ракометарите на ГРК Кавадарци против РК Битола ќе го одиграат премиерниот меч од пролетниот дел од сезоната, одкако претставниците на ракометниот клуб Борец го одложија мечот кој минатиот викенд требаше да се одигра во Велес.

Повеќе...
 
Овој викенд фудбал во чест на „Вуко Каров и тиквешките легенди“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 02 Март 2012 09:12   

 

 

Снегот конечно си замина од градскиот стадион во Кавадарци, па фудбалските вљубеници од Кавадарци овој викенд ќе можат да уживаат во фудбалските мајстории на играчите на Тиквеш, Вихрен, Победа и Силекс, кои ќе бидат учесници на традиционалниот фудбалски турнир „Вуко Каров и Тиквешки фудбалски легенди“.

Повеќе...
 
Пикасо забави PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 01 Март 2012 22:14   

 

Најдобрата и најопуштена дневна и ноќна шема продолжува во Пикасо кафе...

Повеќе...
 
Крунско викенд шоу PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 01 Март 2012 21:50   

 

Најурбаните градски забави стандардно, и овој викенд се случуваат во Кафетерија Круна:

Повеќе...
 
«ПочетокПред481482483484485486487488489490СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov