Кавадарци - Ноќен Живот,Трачеви,Озборувања

Розе Милкова и Благица Колева ќе настапат на Балканското прввенство во џудо во Бихаќ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 31 Мај 2018 09:55   

 

По напорните тренинзи кои резултираа со одлични настапи на меѓународните турнири и државните првенства, кавадаречките џудистки Розе Милкова и Благица Колева ќе бидат дел од македонската кадетска репрезентација која овој викенд ќе настапи на балканското првенство во Бихаќ, Босна и Херцеговина.

Повеќе...
 
Никола Петров и Розе Милкова се нови државни прваци во џудо PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 29 Мај 2018 07:22   

 

По успешните настапи на меѓународните турнири, џудо клубот Кожувчанка од Кавадарци имаше успешен настап и на државното првенство за помлади пионери и кадети, кое изминатиот викенд се оддржа во Прилеп.

Повеќе...
 
Непобедливата Црна Река во голем стил се враќа во најквалитетната македонска футсал лига PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 24 Мај 2018 18:11   

 

Во голем стил, со 22 победи, 5 нерешени и без ниту еден пораз, Црна Река по две години престој во втората македонска футсал лига, се врати онаму каде што припаѓа, во елитното друштво каде што до пред неколку сезони го водеше главниот збор. Играчката криза е надмината, свежата крв која очајно му требаше на клубот пред две сезони ја има во доволна доза за да ја вбризга потребната енергија, која во спој со искуството на Мицев, Димов, Конев, Станоев, Гацев, Мехмединовиќ е добитната комбинација. Секако, не смее да се заборави ниту ангажманот на Горанчо Стојановски, чие фудбалско знаење и интелегенција стекнато од големиот терен го стави во функција на клубот кој доби уште една супер квалитетна опција која може да одработи на секој дел од теренот, особено во нападот. Тука е и младото и надежно голманско трио, кое најавува дека тимот од Кавадарци долгорочно го реши проблемот на позицијата број 1.

Повеќе...
 
Успешен настап на ЏК „Кожувчанка“ на меѓународниот натпревар во Пеќ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 14 Мај 2018 10:01   

 

Џудо клубот „Кожувчанка“ ја продолжи успешната балканска турнеа, па по настапите во Ниш и Аминдио, викендов беа дел од силнитот меѓународен турнир „Мир и пријателство“ кој се оддржа во Пеќ, Косово.

Повеќе...
 
КК Урбан Инвест најдобар на Солидарност опен 2018 година PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 14 Мај 2018 09:49   

 

Карате клубот Урбан Инвест од Кавадарци и годинава е најдобар тим на меѓународниот натпревар „Солидарност Опен 2018“, кој викендов се оддржа во спортската сала на ОУ „Наум Наумовски - Борче“ во Скопје.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov