Кавадарци - Ноќен Живот,Трачеви,Озборувања

Димитковски нов тренер на ГФК Тиквеш. Објавени имињата на првите засилувања PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 23 Јуни 2018 14:29   

 

Љупчо Димитковски ќе го предводи градскиот фудбалски клуб Тиквеш 1930 во новата сезона, во која амбициите се освојување на првото место и пласман во прволигашкото друштво. Димитковски кој по речиси десет години повторно се враќа на клупата на Тиквеш доаѓа на местото на Митко Сапунџиев, кој ќе го превземе работењето со помладите категории, а кои ќе бидат неговите стручни помошници ќе биде објавено во текот на следната недела.

Повеќе...
 
Нови 6 медали за џудо клубот Кожувчанка PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 19 Јуни 2018 09:50   

 

По подолго време, џудистите од џудо клубот Кожувчанка пропуштија можност да донесат златен медал од меѓународните првенства, но и покрај тоа, младите кавадарчани повторно беа меѓу најбројните на пиедесталот на интернационалниот џудо турнир „Струга 2018“.

Повеќе...
 
Освојте ја „Дудица“ со П.С.Д. „Орле“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 19 Јуни 2018 09:44   

 

Планинарското спортско друштво „Орле" од Кавадарци во духот на традицијата и оваа година организира логорување во подножјето на Кожуф планина и искачување на врвот Дудица на 2150 м.н.в.

Повеќе...
 
Бела ноќ во Стрит Бар PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 07 Јуни 2018 17:33   

 

Шестта година по ред го следиме трендот за добра забава. По шести пат во Кавадарци, единствено на ова место, на култната Илинденска, во единствениот Street bar, Ви подготвуваме беспрекорна БЕЛА НОЌ!

Повеќе...
 
Отворен новиот продажно изложбен салон на Тим Компјутери PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 03 Јуни 2018 16:50   

 

По осум години во кои изградија бренд на препознатлив и доверлив партнер, Тим Компјутери од Кавадарци, сакајќи на своите клиенти да им обезбеди целосно уживање при купувањето, го отвори својот нов, современ и модерен продажно/изложбен салон.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov