Кавадарци - Ноќен Живот,Трачеви,Озборувања

„Нова скала“ е новиот хит на „Лексикон“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 06 Јули 2018 10:22   

 

Шест месеци откако го промовираа својот деби сингл „Така ли се чуствуваш“, членовите на кавадаречкиот рок состав Лексикон деновиве ја објавија и својата втора песна, „Нова скала“.

Повеќе...
 
Фудбалерите на ГФК Тиквеш ги започнаа подготовките за новата сезона PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 05 Јули 2018 10:03   

 

Фудбалерите на градскиот фудбалски клуб Тиквеш и официјално ги започнаа подготовките за престојната натпреварувачка сезона, во која повторно амбициите се влез во македонското елитно фудбалско друштво.

Повеќе...
 
Филип Ризов е нов балкански сениорски шампион во кик бокс PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 24 Јуни 2018 09:50   

 

Точно девет месеци откако како јуниор го покори балканот, Филип Ризов и донесе на Македонија и сениорско злато од балканскиот шампионат за јуниори и сениори кој денес завршува во Сараево.

Повеќе...
 
„Во боите на Некст Левел“ заврши уште една успешна учебна година PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 23 Јуни 2018 16:33   

 

По една година пауза, Некст Левел забавата се врати во градот за и официјално да го означи крајот на уште една, единаесетта по ред успешна учебна година.

Повеќе...
 
Димитковски нов тренер на ГФК Тиквеш. Објавени имињата на првите засилувања PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 23 Јуни 2018 14:29   

 

Љупчо Димитковски ќе го предводи градскиот фудбалски клуб Тиквеш 1930 во новата сезона, во која амбициите се освојување на првото место и пласман во прволигашкото друштво. Димитковски кој по речиси десет години повторно се враќа на клупата на Тиквеш доаѓа на местото на Митко Сапунџиев, кој ќе го превземе работењето со помладите категории, а кои ќе бидат неговите стручни помошници ќе биде објавено во текот на следната недела.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov