Кавадарци - Ноќен Живот,Трачеви,Озборувања

Балетското студио „Венус“ доминираше на арт фестивалот „Утрина Ѕвезда“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 04 Декември 2018 19:15   

Балетското студио Венус доминираше на арт фестивалот „Утрина Ѕвезда“ кој се оддржа во Банско, Република Бугарија. Кавадаречките танчери освоија четири први и две втори места, со што сосема заслужено ја добија и Гран При наградата за најдобро балетско студио.

Повеќе...
 
„Еуросиг“ на нова локација во Кавадарци PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 03 Декември 2018 19:19   

„Еуросиг“ и понатаму останува прв партнер од доверба и сигурност за сите жители на територијата на општините Кавадарци и Росоман.

Повеќе...
 
Аврамова, Маневска и Грозданова се нови балкански шампиони PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 03 Декември 2018 18:54   

Ката тимот во состав Владанка Аврамова, Миа Маневска и Стефанија Грозданова е нов балкански шампион во категоријата кадетско - јуниорски ката.

Повеќе...
 
Црна Река го „потопи“ Кратово PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 01 Ноември 2018 21:43   

Околу 100тина најверни навивачи на КМФ Црна Река ја имаа среќата да уживаат во фустал магијата која ја приредија играчите на Црна Река, додека единствени разочарани вечерва останаа играчите на КМФ Кратово кои од Кавадарци си заминаа со 10 гола во својата мрежа.

Повеќе...
 
Со низа настани „Максима Еду“ ќе ја одбележи Детската недела PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 03 Октомври 2018 20:40   

Со забавно-едукативни активности кои се вклопуваат во заложбите за лично надградување на секој ученик во повеќе области од општествениот живот, центарот за странски јазици „Максима Еду“ ќе ја одбележи Детската недела која се слави насекаде низ светот во првата недела од октомври.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov