Интервју - www.kavadar4e.com

Марјан Димитров PDF Печати Е-пошта

 

Иако вели дека не знае ништо, со Марјан Димитров можете буквално да зборувате на било која тема. Проткаеноста на неговото професионално CV тешко 34 години со информации од речиси сите поважни настани од кавадаречкото секојдневие и илјадниците интервјуа со признати експерти од сите области едноставно му го дозволува тоа, а неговата харизма, начин на зборување и хумор едноставно ќе Ви го продолжи разговорот се до моментот додека не сватите дека предвиденте 30тина минути веќе влегле во четвртиот час. Знаејќи го тоа решивме да поставиме некаква рамка, која се „скрши“ веќе по првите прашања, па текот на разговорот продолжуваше во многу нови, непредвидени насоки кои за нас, а се надеваме и за вас ќе бидат повеќе од интересни, затоа што едноставно не смеете, а да не прочитате за тоа како се снимаа „Епроскоп“ и „Династија на Кавадаречки начин“, за преносите во живо од коледарските огнови, светлите моменти на кавадаречкото новинарство како и за многу други интересни работи...

Повеќе...
 
Милан Левов PDF Печати Е-пошта

 

Генерациската блискост со Милан Левов ми овозможи да го следам целиот негов досегашен тек на кариерата, почнувајќи од првите настапи во дресот на Винарска Визба Тиквеш, учеството на светското јуниорско првенство во Охрид, трансферот во Саудиска Арабија, враќањето во Кавадарци, првите натпревари во Лигата на шампиони во ракомет во дресот на Вардар Про, сензационалниот трансфер во Металург кој сеуште е рекорден во Македонија, настапите во сениорскиот репрезентативен дрес на Македонија... Иако за сите гореспоменати делови од кариерата на Левов можевме да правиме по едно интервју, сепак за прв пат во овие речиси пет години од постоењето на www.kavadar4e.com конечно успеавме двајцата да пронајдеме малку слободно време во набиените агенди, па оддамна ветуваниот краток разговор, се претвори во едно убаво попладневно дружење во кое Милан одговараше на нашите прашања за неговата ракометна кариера, но и за животот на еден професионален ракометар, неговата приватност, поддршката од најблиските, како и за неговите идоли, омилени приказни и уште многу други интересни работи.

Повеќе...
 
Ванче Шиков PDF Печати Е-пошта

 

Ванче Шиков одамна го заслужи местото во градската спортска историја, но на страницата посветена за него има сеуште доволно простор за да се запишат уште многу успеси. Земајќи му мал дел од неговото ретко слободно време поминато во родното Кавадарци, во новогодишното интервју за www.kavadar4e.com Шиков одговараше на прашањата за текот на неговата кариера, трансферите, настапите во украинскиот Волин, но и за помошта на фудбалскиот клуб Тиквеш, дружењето со Лозари и за уште многу, многу интересни работи...

Повеќе...
 
Деан Смилевски PDF Печати Е-пошта

 

Откажувањето не влијаеше многу на неговата форма, па и по враќањето на теренот сеуште е неприкосновен кандидат за дресот со број еден во градскиот фудбалски клуб Тиквеш. Покрај чувањето на мрежата на Тиквеш, напоредно работи со младинските категории на клубот со кој веќе втора година бележи добри резултати, каде го кали тренерскиот занает, гледајќи ја во него иднината, и конечно наплата на целиот труд кој што го вложил во фудбалот сите овие години. Погодувате, зборуваме со Деан Смилевски, голман во сениорската и тренер на младинската екипа на ГФК Тиквеш, кој ни одговараше на многу интересни прашања повразни со моменталната ситуација во кавадаречкиот и мак фудбалот воопшто.

Повеќе...
 
Диме Боцев PDF Печати Е-пошта

 

Неговиот талент за глума е неоспорив, го сака театарот повеќе од се, пишува љубовни текстови, го слуша Балашевиќ, излегува во Pub Blue... Зборуваме за Диме Боцев, или ако повеќе сакате слугата Спиро од последното театарско остварување на актерската екипа на Диме Коцевски, комедијата „Газда Страшо“, млад човек со голем театарски стаж, кој случајно или не живее на Ќиро Крстев во Кавадарци... Во еден исклучително интересен разговор, Диме ни открива многу детали за претставата „Газда Страшо“, за неговите театарски почетоци, разговорите со дедо му Васо Ангелов и уште многу, многу занимливи работи кои ќе ги прочитате во ова интервју.

Повеќе...
 
«ПочетокПред123456789СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov