Интервју - www.kavadar4e.com

Интервју со Адам Кемп PDF Печати Е-пошта

 

Иако до пред 9 месеци не ни знаел каде е Македонија, Адам Кемп денес ужива во нејзиното срце, во сега неговото Кавадарци, обожава сарма, но и тренира напорно за да може да им се спротистави на паметниот Гечевски, силниот Чековски и високиот и со долги раце Луковиќ. Позитивен и искрен, високиот американец денес одговараше на вашите, но и на нашите прашања давајќи ни многу искрени и интересни одговори.

Повеќе...
 
Интервју со Mile Onyx PDF Печати Е-пошта

 

Иновативен, креативен, оригинален, со хипер техника и дисциплина во свирењето, Миле Оникс секојдневно открива нови димензии во музиката кои едноставно воодушевуваат. Последниот егземплар за неговата виртуозност е албумот „Rock Around The Clock“ кој прераснува во вистинска сензација на интернет мрежата со низа на позитивни критики. Сакајќи да влеземе во возбудливото „рок патување околу часовникот“, решивме да поразговараме со Миле Оникс кој некако ненаметливо целосно не внесе во неговиот свет.

Повеќе...
 
Досие колумна: „Mission imposible“ PDF Печати Е-пошта

 

Се започна во втората половина од месец август оваа година. По градската чаршија се пиеа кафиња и се водеа долги разговори за спас на гордоста и името на фудбалскиот клуб Тиквеш од Кавадарци. Се бараа луѓето со чист образ и без досие. Се правеа фузии, калкулации, математики, за да се проба уште еднаш, и уште еднаш, да се врати публиката на трибините на градскиот стадион.

Повеќе...
 
Досие колумна: „Црно Тиквешко“ PDF Печати Е-пошта

 

Отсекогаш го чествуваме Денот на грозјето, лозјето, виното...


Но, кој е тој ден???
Кој е тој датум???

Повеќе...
 
Досие колумна: „Напред Тиквеш чесно и поштено“ PDF Печати Е-пошта

 

Фудбалската магија со право го носи епитетот најважната споредна работа на светот. Но, дали е хендикеп да си роден во мала средина, и да егзистираш во истата, а во исто време да немаш и вистински клуб на чии натпревари би ја заменил негативната со позитивна енергија.

Повеќе...
 
«ПочетокПред123456789СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov