Новески доби тренерска „Б“ лиценца PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 08 Февруари 2013 01:51   

 

Дефанзивецот на македонската фудбалска репрезентација и капитен на германскиот бундеслигаш Мајнц 05, Николче Новески доби тренерска „Б" лиценца од Фудбалската федерација на Македонија.


Дипломата му ја врачи претседателот на федерацијата, Илчо Ѓорѓиоски. Со „Б" лиценца, Новески може да води екипи во младинска конкуренција. За тренер во повисока категорија му се потребни „А" и „ПРО" лиценци.


Сепак, се надеваме дека 33 годишниот Новески ќе има уште долга кариера пред да ја започне својата тренерска кариера бидејќи има 33 години, а неодамна потпиша и нов договор за Мајнц.
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov