Манчестер Јунајтед вреди 3,3 милјарди долари PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 30 Јануари 2013 02:21   

 

Славниот Манчестер Јунајтед е првиот спортски клуб чија вредност надмина три милијарди долари (2,25 милијарди евра), објави магазинот „Форбс“. Последниот изненаден раст на акциите на лидерот во англиската премиер лига, ја подигна вредноста на неверојатни 3,3 милијарди долари, проценува Форбс.


На листата на „Форбс“ на највредни спортски клубови, по најтрофејниот англиски клуб, следуваат Далас Каубојс, прваците во американски фудбал, чија вредност се проценува на 2,1 милијарда долари.
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov