Фергусон не помислува на пензија PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 03 Јануари 2013 01:49   

 

Иако многу славни фудбалски имиња секојдневно се поврзуваат како можни наследници на Сер Алекс Фергусон, стариот лисец не помислува да ја напушти клупата на Манчестер Јунајтед.


„Се надевам дека ќе поработам уште некое време како тренер. Инаку е многу комплицирано да се каже кој ќе ме наследи во клубот. Во последната година во печатот завршија многу имиња, кои наводно треба да дојдат во Јунајтед по мене. Фудбалот е многу променлива работа и невозможно е да се предвиди иднината. Можеме да зборуваме за некој млад, талентиран тренер, но дали тој ќе биде подготвен да чека уште две или три години. Топ-тренерите постигнуваат резултати, но никој не знае каде ќе се бидат тие по неколку сезони", истакна менаџерот на Јунајтед по прашањата за неговата иднина и неговиот наследник.
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov