The Landmines, иднината на кавадаречката рок сцена

 

The Landmines се релативно нов бенд на кавадаречката рок сцена. Бендот кој го сочинуваат Лазар Николов, Стефан Прекодолов, Оливер Миленковски и вокалот Петрова Ирена се повеќе добиваат на популарност пред се поради нивниот енергичен настап.


Нивниот настап на официјалната pre party забава за „Т'к - так фест“ која се одржа на градскиот плоштад, не само што им донесе многу позитивни критики, туку и го зголеми нивниот круг на обожаватели...

 

За сите кои не беа дел од овој настан, и за сите кои досега немале можност да ги слушнат во живо, еве неколку видеа од нивни

настапи:

 

 

 

 

 
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov