На лута рана - Лозари и Суперхикс

  

Премиерното издание на „Т’к-Так фест“ не потсети на славното рокенрол минато, ни донесе многу музика, многу забава, многу позитивни вибрации, но и моменти кои ќе се паметат.


Петочниот спектакл кој го приреди навивачката група Лозар Исток сеуште се прераскажува, а вистинско шоу Лозарите приредија и во саботата, на концертот на Суперхикс, кога заедно со Пеце, Папаз и компанија заеднички ја испеаа легендарната „На лута рана“.


Еве како сето тоа изгледаше...

 
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov