Видео: Вечер посветена на Никола Бадев

 

Пеачот со кадифен глас, бардот на македонската народна музика, големиот Никола Бадев остави богато творештво зад себе.

 

Кавадарчани знаат да го ценат тоа, па на својата легенда му посветија целовечерен концерт кој е дел од традиционалната манифестација Тиквешки гроздобер.

 

Во продолжение, видеото од годинашниот концерт наречен „Вечер на песната и виното" одржан на 09.09.2011 година, кое е во целосна реализација на македонската телевизија.

 

Уживајте...

 
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov