Лозари му го предадоа пехарот на вистинскиот шампион

 

 

Кошаркарите на Фени Индустри го загубија големиот пехар кој кошаркарската федерација на Македонија го доделува на најдобриот кошаркарски тим, но добија еден многу повреден, подраг и позначаен, шампионскиот пехар од навивачката група Лозари која уште еднаш им се заблагодари на своите херои.

 

Покрај пехарот, за беспоштедната борба против нерамноправниот противник кој ги имаше судиите и целата кошаркарска федерација на своја страна, сите играчи и членови на клубот добија и медали од своите најсикрени подржувачи.

 

Погледнете:
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov