Видео: Тројката на Лилов против Морнар

 


Тројката на Лилов која бугаринот ја постигна буквално во последната секунда го носи Фени Индустри во светата земја на својот претходен претседател, и тоа како единствен тим кој настапувал на сите четири фајнл фор турнири во БИБЛ лигата.Во продолжение, кошот на Лилов кој е еден од најважните поени во историјата на кавадаречката кошарка:

 
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov