„Посилни од се“ нов сингл на Емил Арсов

 


Емил Арсов забрзано го подготвува својот нов албум кој се очекува да се појави на пазарот ова лето.Новиот сингл на Емил „Посилни од се“ всушност е продолжение на соработката со Зоран Алексиќ, кој ја изработи музиката и аранжманот, додека текстот е на Магдалена Цветкоска.

Се работи за динамична, разиграна песна, која е потенцијален пролетен хит...

Уживајте...

 
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov